Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
   
 


Jak to działa?

WITAJ!


Nauka języka to niełatwe zadanie. Bez względu na to czy opanowanie języka angielskiego jest Ci potrzebne do szkoły, kariery zawodowej, poruszania się po świecie, czy własnej satysfakcji, zawsze jest dużym wyzwaniem. Na rynku edukacyjnym oferowanych jest wiele metod nauczania. Decydując się na wybór którejkolwiek z nich trzeba pamiętać, że w nauce nie ma dróg na skróty. Angielskiego nie można nauczyć się w jedną chwilę, ani nie można go opanować bez systematycznej i dobrze zorganizowanej nauki. Naprawdę!

 

SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ I JAK POWSTAŁ SYSTEM BEST ENGLISH


System w którym będziemy razem pracować jest rezultatem wieloletniego doświadczenia jakie mam w pracy z  językiem angielskim. W tym czasie skonstruowałem własne metody i stworzyłem niezależny system skutecznego przekazywania wiedzy. Zbudowałem go metodą prób i błędów, pracując z osobami w różnym wieku, o różnych potrzebach i możliwościach. Szybko zrozumiałem, że kwestią podstawową jest proste, lecz zarazem precyzyjne, wytłumaczenie reguł gramatycznych i fonetycznych. Bardzo często mam do czynienia z osobami które po wielu latach nauki angielskiego nadal nie rozumieją podstawowych reguł gramatycznych i nie potrafią samodzielnie budować zdań. W dodatku często wymawiają angielskie słowa tak niepoprawnie, że posługujący się językiem angielskim obcokrajowiec miałby spore kłopoty ze zrozumieniem ich wypowiedzi.

Postanowiłem więc skonstruować system który naprawdę będzie działał, w dodatku w miarę szybko i bardzo skutecznie. Oczywiście w oparciu o systematyczną pracę, co trzeba podkreślić na samym początku. Dzięki temu w ciągu jednego roku szkolnego każdy chętny może nauczyć się znacznie więcej niż udało mu się opanować przez wszystkie wcześniejsze lata edukacji.

 

NASZ UNIKATOWY PODRĘCZNIK


Przez trzydzieści lat pasji opanowywania języka angielskiego tworzyłem materiały na podstawie których powstał kilkusetstronowy podręcznik. Korzystam z niego w pracy z każdym uczniem. Jest to doskonałe kompendium wiedzy podanej w niespotykanie przystępny sposób. Zaskakująco proste wyjaśnienia, autorskie ilustracje, wykresy, mapki i tabele. Każdy fragment opracowania jest systematycznie poprawiany i ulepszany, aby zagwarantować nieskazitelną rzetelność, maksymalną przystępność, jak również aktualność (język to żywy organizm - nieustannie się zmienia!). Nasz podręcznik jest niezwykły nie tylko dlatego, iż napisany został w wyjątkowy sposób, ale także dlatego, że to nie uczeń musi dostosowywać się do podręcznika, lecz... podręcznik dostosowuje się do ucznia, jego potrzeb i tempa nauki! Materiały są bowiem udostępniane na bieżąco. Nie są to powszechnie stosowane kserokopie ogólnie dostępnych podręczników, lecz całkowicie autorski materiał. Tylko dla Ciebie!

 

S 002  S 010  S 008  S 012  S 007


JAK DZIAŁA NASZ SYSTEM?


GRAMATYKA

System Best English opiera się przede wszystkim na prostych i logicznych wyjaśnieniach. Liczba fachowych określeń językowych została ograniczona do niezbędnego minimum. Pojawiają się one tam, gdzie nie ma sensu dalsze upraszczanie. Każde zagadnienie gramatyczne wyjaśnione jest w niezwykle przystępny sposób, tak aby zrozumieć je mogła osoba nie posiadająca dużej wiedzy z gramatyki. Dodatkowo wszystkie zasady zilustrowane są przykładami zdań. Ćwiczenia do samodzielnej pracy w domu umożliwiają opanowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Wszelkie wątpliwości i ewentualne błędy wyjaśniamy na następnych zajęciach.

 

SŁOWNICTWO

Kolejnym charakterystycznym elementem naszego systemu jest słownik tematyczny, obejmujący różne dziedziny życia (np. żywność, komputery, ubiór, medycynę, wyposażenie domu, kulturę, sport, itp). Stworzyłem go wiedząc z doświadczenia, że ludzie z reguły nie lubią słowników. Po części jest tak dlatego, że wiele z nich jest źle opracowanych (są nieprzystępne), pozostawiają wybór właściwych słów czytelnikowi (a skąd ten ma wiedzieć co wybrać?), a także z powodu wyjaśniania wymowy za pomocą specjalnych symboli fonetycznych które większości użytkowników mówią tyle co nic.

W Słowniku Tematycznym Best English znajdują się uszeregowane alfabetycznie słówka, których wyboru dokonałem opierając się na własnym doświadczeniu, w większości przypadków podając to jedno najlepsze bądź najpopularniejsze tłumaczenie. Widząc jak wielkie problemy stwarza polskim uczniom poprawna wymowa angielskich słów, stworzyłem niespotykaną nigdzie wcześniej metodę zapisu fonetycznego. Wymowa wszystkich wyrazów opisana jest w sposób całkowicie czytelny dla każdego - za pomocą polskich znaków. Dodatkowo zastosowane zostały pauzy (dla ułatwienia nauki dzielące słowa na sylaby) oraz znaczek akcentu (czy wiesz, że przesunięcie akcentu na inną sylabę może czasami zmienić znaczenie angielskiego wyrazu?). W dodatku słówka są nieustannie aktualizowane i dodawane tak, aby mieć pewność, że posługujemy się tym samym angielskim co inni ludzie na świecie. Jak wspomnieliśmy wyżej, język jest swego rodzaju żywym organizmem i nieustannie się zmienia. Dlatego bardzo ważne jest, aby być na bieżąco. Nasz system jest tego gwarancją.

 

KONWERSACJE

Po opanowaniu podstaw gramatyki oraz niezbędnego słownictwa, częścią naszych spotkań stają się rozmowy w języku angielskim. Zaczynamy od najprostszych sformułowań (pytanie - odpowiedź), co pozwala z łatwością "przełamywać lody". Dzięki temu trudno się zorientować jak szybko przychodzi swobodna rozmowa na dowolny temat. To proces który de facto czyni z ucznia osobę dwujęzyczną. Trzeba zaznaczyć, że w naszych konwersacjach dbamy o poprawność wymowy po to, aby pewnego dnia, gdy przyjdzie skierować swoje słowa do obcokrajowca, zobaczyć uśmiech zrozumienia na jego twarzy, a pieniądze zainwestowane w naukę nie okazały się stracone.

 

WIEDZA OGÓLNA

Wychodzimy z założenia, że wiedza nie zaszkodziła jeszcze nikomu, a ignorancja wielokrotnie. Język wyrwany z kontekstu jest martwym tworem, ponieważ zawsze stosuje się go w konkretnych miejscach i sytuacjach. Dlatego na naszych lekcjach uczymy nie tylko samego języka angielskiego, lecz także w ciekawy sposób przekazujemy naszym uczniom wiedzę ogólną, dotyczącą geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych. W tym celu stosujemy specjalne autorskie materiały.

 

PRACA W DOMU

Większość faktycznej nauki zawsze odbywa się w domu. To tam studiuje, ćwiczy i utrwala się materiał przedstawiony na wspólnych zajęciach. Podstawą naszego systemu jest doskonale zorganizowany mechanizm pracy domowej. Każdy uczeń otrzymuje nowy materiał, dobrane do niego ćwiczenia które pomagają go utrwalić, oraz właściwą dla siebie dawkę nowych słów i zwrotów do opanowania. Na początku następnych zajęć weryfikujemy wiedzę, sprawdzamy ćwiczenia, oraz wyjaśniamy niejasności i błędy które się pojawiły. Kolejne zajęcia opieramy na wiedzy z poprzednich i nigdy nie pozostawiamy niczego bez wyjaśnienia. W naszej cały czas rosnącej kolekcji znajdują się setki (!) autorskich zestawów ćwiczeń - zdań do tłumaczenia (zestawów tematycznych oraz mieszanych), ćwiczeń do uzupełniania, odszukiwania błędów, przekształceń słowotwórczych, itp.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST SYSTEM BEST ENGLISH?

To najlepszy system dla każdego kto po latach nieskutecznych prób zadowalającego opanowania języka angielskiego jest już zmęczony podobnymi do siebie kolorowymi podręcznikami i nic nie dającymi ćwiczeniami, nauczycielami którzy nie odróżniają pisowni od wymowy i ciągłym wstydem, że nie potrafi się sklecić jednego poprawnego zdania w języku angielskim, a na wycieczce zagranicznej wstyd otworzyć usta. To system dla każdego kto chce to wszystko zmienić, mądrze zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze i poświęcić część swojego czasu na zdobycie uniwersalnego narzędzia jakim jest znajomość najważniejszego języka na świecie. Pod okiem odpowiedniego nauczyciela, w oparciu o odpowiednie materiały i przy poważnym podejściu do tematu, każdy może tego dokonać. 

 

WIEK NASZYCH UCZNIÓW


Ponieważ efektywna nauka w naszym systemie wymaga sprawnej umiejętności czytania i pisania, oraz posiadania podstawowej wiedzy gramatycznej, kierujemy swoją ofertę do uczniów szkół średnich, studentów, oraz osób dorosłych (nigdy nie jest za późno na opanowanie angielskiego!).

 

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!


Każdy kto przynajmniej przez jeden rok przeznaczy część swojego czasu na systematyczną naukę w systemie Best English, dokona wielkiego kroku w swoim życiu. Świetnie zrozumie to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne i przekona się, że angielski tak naprawdę jest językiem prostym, logicznym, przyjemnym i niewiarygodnie przydatnym. W końcu nie bez powodu podbił świat.

Życzę bardzo owocnej i przyjemnej pracy.

signatures